Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Manicure japoński – na czym polega?

Manicure japoński – na czym polega?

lis 30, 2018

Manicure jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na pielęgnacji paznokci u rąk. Najczęściej kojarzy się on z wyrównaniem skórek, regulacją kształtu paznokci oraz pomalowaniem ich na wybrany kolor.

Manicure japoński a tradycyjny

Dziś pod lupą znajdzie się manicure japoński, który różni się od tego tradycyjnego. Różnica polega przede wszystkim na tym, że po wykonaniu manicure’u japońskiego nie należy malować paznokci lakierem oraz hybrydą. Płytka jest wówczas zbyt natłuszczona, dlatego też zaleca się odczekanie ok. 2 dni.

Czym zatem jest manicure japoński? Zabieg polega na intensywnym wcieraniu pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokcia oraz nanoszeniu na nią warstwy specjalnego pudru. Jest on idealnym sposobem na regenerację kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci.

Manicure japoński – krok po kroku

Na samym początku należy nadać paznokciom odpowiedni kształt oraz zmatowić ich płytkę. Dzięki temu będą wyglądały estetycznie, a pasta doskonale się wchłonie. Oprócz właściwego przygotowania, ważny jest również sposób wcierania składników odżywczych. Należy to robić energicznymi ruchami, wykorzystując przeznaczoną do tego polerkę.

 

Manicure japoński - regeneracja płytki paznokcia

 

Na koniec puder, który również należy intensywnie aplikować na naturalną płytkę paznokcia. Jego zadaniem jest zabezpieczenie składników zawartych w paście. Ponadto produkt pozwala im wniknąć w płytkę.

Jakich efektów możemy spodziewać się po wykonaniu zabiegu? Paznokcie stają się idealnie gładkie, lśniące i odżywione. To ważne, ponieważ piękny kolor lakieru i finezyjne wzorki to nie wszystko! Równie istotna jest troska o dobrą kondycję płytki paznokcia, która powinna być zdrowa i twarda.