Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Cienie i obrzęki pod oczami – jak je zlikwidować?

Cienie i obrzęki pod oczami – jak je zlikwidować?

wrz 21, 2018

Najbardziej charakterystyczną cechą pand są ich czarne łaty wokół oczu. Wyglądają one pociesznie i uroczo. Często porównuje się je do cieni pod oczami, które u człowieka powstają na skutek zmęczenia. My jednak pragniemy się ich pozbyć. Są nieestetyczne i sprawiają, że twarz wygląda na starszą.

Skóra wokół oczu – charakterystyka

Dlaczego te niedoskonałości pojawiają się akurat wokół oczu? To właśnie w tych okolicach znajduje się cienka, delikatna i wrażliwa skóra, która wyróżnia się wolniejszym krążeniem oraz przepływem limfy. Właśnie dlatego okolice te narażone są na tworzenie się obrzęków i cieni.

Preparaty rozjaśniające sposobem na cienie pod oczami

W jaki sposób je zlikwidować i sprawić, aby skóra ponownie wyglądała zdrowo, promiennie i świeżo? Jednym z najlepszych rozwiązań tej sytuacji są preparaty rozjaśniające. W związku z tym, że przyjmują one różne formy, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Do wyboru są kremy, żele, maski, serum, czy tez płatki pod oczy. Cienie rozjaśnią także ekstrakty z szałwii, pietruszki, czy arniki. Z kolei w przypadku obrzęków pomocne okazać się mogą preparaty chłodzące i poprawiające krążenie.

O tym jak radzić sobie z cieniami pod oczami również na: www.sklepestetyka.pl/Cienie-pod-oczami-jak-sobie-z-nimi-radzic.html

Korektor też może pomóc!

Najlepszą opcją jest oczywiście pielęgnacja skóry. Zanim jednak całkowicie pozbędziesz się nieestetycznych cieni i obrzęków, możesz je ukryć za pomocą odpowiedniego makijażu. Dobrze dobrany korektor pozwoli Ci zamaskować efekty stresu i nieprzespanych nocy, rozświetlając i odświeżając wygląd skóry.

Pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego też staraj się prowadzić zdrowy tryb życia. Pij odpowiednią ilość wody, a przede wszystkim wysypiaj się, aby nie dopuścić do pojawienia się uporczywych niedoskonałości.