Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Skóra wrażliwa – jakie kosmetyki wybrać?

Skóra wrażliwa – jakie kosmetyki wybrać?

wrz 14, 2018

Jeżeli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej, doskonale zdajesz sobie sprawę, że jej pielęgnacja nie jest łatwym zadaniem. Z powodu nadreaktywności na występowanie pewnych czynników, wymaga ona szczególnej uwagi.

Przyczyny i objawy wrażliwej skóry

Wrażliwa skóra z pewnością nie zaprzyjaźni się z mrozem, upałami, silnym wiatrem, czy też twardą wodą. Jeżeli należysz do grona wrażliwców, zapewne spotkałaś się z sytuacją, gdy Twoja skóra po kąpieli stała się napięta i sucha. Prawdopodobnie nie jest Ci również obce uciążliwe pieczenie, czerwone plamki, swędzenie, czy też drobne krostki. Jak porzucić dyskomfort i związaną z nim frustrację?

Podwójne nawilżanie skóry!

Twojej skórze pomoże przede wszystkim nawilżanie. Zadziałaj więc z podwójną siłą! Wypijaj odpowiednią ilość wody, aby nawadniać się od środka oraz używaj kosmetyków nawilżających, które zatroszczą się o Twoją skórę na zewnątrz.

Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji wrażliwej skóry?

Właściwa pielęgnacja jest niezwykle istotna. Pamiętaj, aby przy wyborze produktów zawsze patrzeć na ich skład. Wybierz dermokosmetyki, które nie zawierają substancji drażniących. Ważne, aby w składzie znalazły się składniki nawilżające i łagodzące, do których należą m.in. gliceryna, masło shea, pantenol. Wybrane przez Ciebie kosmetyki powinny wzmocnić funkcje ochronne skóry oraz złagodzić występujące podrażnienia i zaczerwienienia.

Oczyszczanie skóry wrażliwej

Zanim jednak użyjesz kremu lub serum, usuń ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Prawidłowa pielęgnacja rozpoczyna się bowiem od oczyszczania twarzy. Zmyj makijaż i nieczystości za pomocą preparatów, które nie wysuszą Twojej skóry i nie pozostawią jej napiętej.

Więcej o pielęgnacji skóry wrażliwej na: www.sklepestetyka.pl/Declare_swiat_piekna_skory_wrazliwej

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej skóry?

Nie myj twarzy wodą z kranu, a także zapomnij o silnie pieniących produktach, ścierających peelingach i kosmetykach zawierających konserwanty. Oprócz tego unikaj wystawiania skóry na mróz i słońce bez jej wcześniejszego zabezpieczenia.
Nie lekceważ potrzeb swojej skóry i sprostaj jej wymaganiom. Aby nie prowokować kolejnych podrażnień, podczas pielęgnacji zastosuj produkty dedykowane specjalnie dla niej.