Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

sie 9, 2018

Trądzik to szajka niedoskonałości, z którymi boryka się wiele osób. Jednym z jego rodzajów jest trądzik różowaty, który charakteryzują zaczerwienienia, pajączki oraz krostki. Nie możesz jednak pozwolić na to, aby odebrał Ci poczucie pewności siebie. Jeżeli jesteś już zmęczona nieskuteczną walką o gładką cerę, dowiedz się więcej na temat trądziku i tego, w jaki sposób dbać o swoją skórę.

Przyczyny trądziku
Na początku musisz uświadomić sobie dwie istotne kwestie. Po pierwsze, warto zapobiegać powstawaniu niedoskonałości skóry. Po drugie, jeżeli już pojawiły się one na Twojej twarzy, niezbędna jest jej szczególna pielęgnacja.

Skąd biorą się te nieestetyczne zmiany skórne? Wśród najczęstszych przyczyn trądziku różowatego wyróżnia się uwarunkowania genetyczne, nadreaktywność skóry, ale także stres, czy też czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, mróz, promienie słoneczne. Przyczyn jest wiele, ale jedno jest pewne – brak odpowiedniej dbałości o skórę z trądzikiem różowatym może sprawić, że kolejne zmiany skórne będą pojawiały się niczym grzyby po deszczu.

Więcej o pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym na: Jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Co zaostrza objawy trądziku różowatego?

Nic samo się nie wydarzy, dlatego nie czekaj na cud, który sprawi, że któregoś dnia obudzisz się z nieskazitelnie gładką cerą. Weź sprawy w swoje ręce i unikaj czynników, które mogą zaostrzyć rumień. W grę nie wchodzi korzystanie z sauny, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, a przede wszystkim stosowanie toników na bazie alkoholu.

Trądzik różowaty a wybór kosmetyków

Na jakie kosmetyki warto więc postawić? Rozwiązaniem są delikatne, bezzapachowe płyny i żele micelarne, które nie podrażnią Twojej wrażliwej skóry. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji pamiętaj również o tym, aby skonsultować się z dermatologiem, który zaoferuje Ci profesjonalną pomoc i opiekę. Nie powtarzaj słów: „Kiedyś mi przejdzie”. Nie rezygnuj z wyjścia na siłownię, czy basen. Zacznij działać i nie pozwól, aby trądzik zmienił Twoje plany i negatywnie wpłynął na Twoje życie.