Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Trądzik – jakie składniki pomogą Ci z nim walczyć?

Trądzik – jakie składniki pomogą Ci z nim walczyć?

sie 27, 2018

Nieestetyczne krosty i zaskórniki czyli jednym słowem trądzik, to problem, z którym boryka się mnóstwo osób. Przynajmniej raz w życiu cierpiało na niego aż 85% społeczeństwa.

Nie lekceważ oznak trądziku!

Trądzik najczęściej kojarzony jest z okresem dojrzewania. Należy jednak zauważyć, że coraz częściej pojawia się on także u osób dorosłych. Zazwyczaj występuje na twarzy, dekolcie i plecach.

Niestety nie pozbędziesz się go tak łatwo. W walce z tym schorzeniem potrzebna Ci będzie systematyczność i wytrwałość. Dlatego, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki trądziku, zacznij działać! Nie warto zwlekać i czekać, aż problem sam zniknie!
W związku z tym, że nie można przewidzieć czasu trwania tej choroby, warto zahamować proces zapalny zanim się rozwinie!

Kwas migdałowy do walki z trądzikiem

Zatem…w jaki sposób leczyć trądzik? Krok numer 1 to właściwa pielęgnacja skóry. Warto stosować takie produkty, które zawierają w swoim składzie substancje antybakteryjne. Przykładem takich składników są kwas migdałowy i azelainowy.

Pierwszy z nich wykazuje działanie dwubiegunowe. Z jednej strony cechują go intensywne właściwości przeciwbakteryjne, natomiast z drugiej delikatne i nieinwazyjne działanie.
Oprócz tego, że składnik ten zapobiega stanom zapalnym, posiada także ogrom innych zalet:

  • złuszcza naskórek, 
  • nawilża skórę,
  • spłyca drobne zmarszczki,
  • pomaga usunąć niewielkie blizny.

Kwas azelainowy – właściwości

Kwas azelainowy również wykazuje wielokierunkowe działanie. Przede wszystkim wyróżniają go właściwości antybakteryjne. Według badań wystarczą 3 miesiące, aby razem z nim zmniejszyć bakteryjną kolonizację mieszków włosowych aż o 97%.
Nic więc dziwnego, że ten skuteczny składnik tak często wykorzystywany jest w walce z trądzikiem. Oprócz działania antybakteryjnego, kwas ten wpływa także na wolne rodniki inicjujące procesy zapalne oraz łagodzi zmiany naczyniowe i rumień.

Więcej na temat leczenia trądziku na: www.sklepestetyka.pl/Kwas_migdalowy_vs_kwas_azelainowy_leczenie_tradziku_

Dieta a trądzik

Nie istnieją pokarmy, które bezpośrednio wywołują trądzik. Wyróżnić można jednak te, które nasilają występujące zmiany skórne. Są to produkty, po których błyskawicznie wzrasta poziom cukru we krwi, czyli przede wszystkim słodycze i wysoko przetworzona żywność. Należy ich unikać i postawić na ciemne pieczywo, kasze, czy też owoce i warzywa.

Trądzik to choroba powodująca duży dyskomfort. Jego leczenie nie jest łatwe, jednak konsekwencja idąca w parze z profesjonalną pielęgnacją pomogą Ci pozbyć się uciążliwych pryszczy.