Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Co na trądzik różowaty?

Co na trądzik różowaty?

lut 8, 2018

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry. Jego objawy dostrzec można na twarzy, a szczególnie w jej środkowej części. Wśród nich wymienia się zaczerwienienia, krostki i grudki oraz widoczne naczynka krwionośne. Jeżeli stadium choroby jest zaawansowane, dochodzi nawet do przerostu gruczołów łojowych.

Należy dodać, że schorzenie zazwyczaj dotyka osoby w wieku dojrzałym. Co ciekawe, jego objawy nie są przez cały czas tak samo intensywne. Osoby borykające się z tym problemem dostrzec mogą zarówno okresy zaostrzeń, jak i złagodzenia występujących symptomów.

O trądziku różowatym również na: Jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Przyczyny występowania trądziku różowatego

Wśród najczęstszych przyczyn pojawiania się trądziku różowatego wyróżnia się uwarunkowania genetyczne, skłonność do alergii, czy też problemy żołądkowe. Ponadto istnieją czynniki, które mogą nasilić oznaki występowania choroby.

Czego unikać?

Jeżeli zmagasz się z tym problemem, unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu, czy też korzystania z sauny. Poza tym, musisz pamiętać, że na wzmocnienie pojawiających się objawów ma wpływ także Twoja dieta. Już dzisiaj wykreśl z niej alkohol, mocną kawę i ostre przyprawy.

Odpowiednia pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Nie ma możliwości pozbycia się trądziku raz na zawsze. Warto jednak odpowiednio pielęgnować swoją skórę, aby przynajmniej złagodzić jego symptomy. Podejmując się pielęgnacji, miej na uwadze trzy podstawowe czynniki:

  • właściwy demakijaż
  • złuszczanie naskórka
  • stosowanie odpowiednich kosmetyków

Trzeci podpunkt jest szczególnie ważny, ze względu na fakt, iż chorzy zmagać się mogą z podrażnieniami, niekomfortowym świądem i pieczeniem. Z tego względu, warto szukać preparatów nawilżających, łagodzących i przeciwzapalnych.

Należy jednak pamiętać, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji, niezbędna jest również konsultacja z dermatologiem, który zapewni indywidualne podejście do leczenia.