Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Sesderma – Nawilżający krem pod oczy dla skóry odwodnionej

Sesderma – Nawilżający krem pod oczy dla skóry odwodnionej

sty 22, 2019

Skóra pod oczami jest cieńsza i delikatniejsza niż pozostała część twarzy. Z tego względu stosunkowo szybko się odwadnia, wyglądając na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. W jaki sposób prawidłowo ją pielęgnować?

Przyczyny odwodnionej skóry pod oczami

Na początek warto poznać przyczyny odwodnienia. Głównym powodem jest brak odpowiedniej pielęgnacji. Niesystematyczne nawilżanie skóry lub jego całkowity brak powoduje, że skóra wysusza się pod wpływem szkodliwego działania czynników zewnętrznych.

Inną przyczyną odwodnionej skóry jest także brak odpowiedniej ochrony przed słońcem oraz proces starzenia się skóry. Oprócz tego nie można zapominać o niezdrowym trybie życia. Przesuszenie może być rezultatem zbyt szybkiego stylu życia. Zmęczenie, stres, nieodpowiednia ilość snu i brak witamin z pewnością nam nie pomagają.

Nawilżający krem od Sesdermy – korzyści stosowania

Aby odpowiednio zadbać o odwodnioną skórę, należy zapewnić jej odpowiednią dawkę substancji nawilżających i odżywiających. Przedstawiam Ci nawilżający krem pod oczy do od Sesdermy. Preparat idealnie nadaje się do pielęgnacji okolic oczu, wykazując wielokierunkowe działanie.

Kosmetyk łagodzi podrażnienia, likwiduje opuchnięcia i zasinienia, a ponadto spłyca zmarszczki. To wszystko dzięki skutecznym składnikom, do których zalicza się m.in. kwas hialuronowy, aloes, rumianek i krzemionkę organiczną.

 

Sesderma - nawilżający krem do skóry odwodnionej

 

Demakijaż odwodnionej skóry pod oczami

Osoby z wysuszoną skórą powinny dokładnie zastanowić się nad wyborem kosmetyków do demakijażu. W przypadku odwodnionej skóry należy unikać preparatów z alkoholem i innych, które mogłyby podrażnić delikatny naskórek pod oczami. Najlepiej korzystać z łagodnego mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego.

Pij odpowiednią ilość wody!

Prawidłowa pielęgnacja jest niezbędna. Jednak, aby skóra wyglądała promiennie i zdrowo nie możesz zapomnieć o podstawie, czyli piciu przynajmniej 1,5- 2 l wody. Należy o tym pamiętać szczególnie podczas upałów. Wówczas organizm wydala wraz z potem nawet kilka litrów wody dziennie.

Zapomnij o odwodnionej skórze pod oczami. Zapewnij jej intensywne nawilżenie, ochronę i ciesz się młodym spojrzeniem jak najdłużej.