Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Co to komórki macierzyste?

Co to komórki macierzyste?

lut 28, 2018

Każda kobieta pragnie podarować swojej skórze wszystko, co najlepsze. Chcemy, aby nasza twarz wyglądała świeżo i promiennie. Nic więc dziwnego, że wiele z nas marzy o spłyceniu zmarszczek, regeneracji i odmłodzeniu swojej skóry.

Istota działania komórek macierzystych

Aby osiągnąć powyższe efekty, z pomocą przychodzą komórki macierzyste, które uznawane są za jedno z większych odkryć w kosmetologii. Wszystko dlatego, że pochwalić się mogą wręcz magicznymi właściwościami. W czym tkwi ta wyjątkowość? Chodzi przede wszystkim o ich zdolność do podziałów i samoodnawiania się przez długi okres czasu. Co więcej, komórki te są niewyspecjalizowane. Oznacza to, że potrafią różnicować się do innych typów komórek.

Dlaczego ich właściwości są tak pożądane na rynku kosmetycznym? Główną przyczyną jest fakt, że regeneracyjny potencjał tych komórek jest bardzo duży. To właśnie w nim pokładane są wszelkie nadzieje!

Warto wspomnieć, że funkcjonowanie roślinnych komórek macierzystych jest podobne do ludzkich. Ich fundamentalną rolę stanowi różnicowanie, dzięki czemu wpływają na regenerację organów, tkanek i odbudowują powstałe ubytki.

O komórkach macierzystych również na: Co to komórki macierzyste?

Rola komórek macierzystych

Wśród podstawowych zadań komórek macierzystych wyróżnić można:

  • Ochronę przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną szybszego powstawania głębokich zmarszczek,
  • Naturalną odnowę naskórka,
  • Dbałość o jednolity koloryt skóry,
  • Walkę ze zmarszczkami,
  • Zwiększanie gęstości skóry.

Postawą działania kosmetyków na bazie komórek macierzystych jest samoodnawianie  się organizmu i jednoczesne odrzucanie pomocy sztucznych składników. Warto zatem postawić na tę odmładzającą i regenerującą kurację. Systematyczność w połączeniu z działaniem wysokiej jakości kosmetyków sprawią, że będziesz mogła cieszyć się dobrą kondycją skóry i młodzieńczą witalnością.