Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Kwas migdałowy – działanie w kosmetyce

Kwas migdałowy – działanie w kosmetyce

wrz 11, 2018

„Myśleć o niebieskich migdałach” – praktycznie każdy z nas utożsamiał się kiedyś z tym przysłowiem. Oznacza ono, że marzymy o rzeczach pięknych lub całkowicie nieziemskich. Przenośnia to jest strzałem w dziesiątkę!

Migdały – wartości odżywcze

Migdały to pyszne smakołyki, które posiadają mnóstwo wartości odżywczych. Są źródłem wapnia potrzebnego do budowy kości. Poza tym, dostarczą Ci także magnezu, który okazuje się najlepszym przyjacielem w chwilach przemęczenia i stresu.

Właściwości kosmetyczne kwasu migdałowego

Jednak migdały to nie tylko przysmak. W znaczeniu przenośnym to także coś wspaniałego, skarb. To prawda! Jak się okazuje, owoce te znajdują również zastosowanie w kosmetyce. Migdały, a konkretnie kwas migdałowy będący wynikiem hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów cechuje dwukierunkowe działanie. Składnik ten złuszcza naskórek, dzięki czemu poprawia się koloryt i struktura skóry. Oprócz tego, wykazuje on także działanie antybakteryjne.

Kwas migdałowy a wpływ na skórę

Innymi słowy, stosując kwas migdałowy osiągniesz szereg korzyści w postaci:

  • ukojonej skóry, 
  • wyrównanego kolorytu skóry,
  • spłyconych zmarszczek, 
  • napiętej i nawilżonej skóry.

Więcej o kosmetykach z kwasem migdałowym na: www.sklepestetyka.pl/6024-Kwas_migdalowy_w_pigulce_

Kwas migdałowy – przeciwwskazania

Zanim jednak skorzystasz z rewelacyjnych właściwości tego kwasu, pamiętaj, że istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich m.in. świeże blizny, opryszczka, łuszczyca, nowotwory skórne, czy też ciąża i laktacja.

Doceń właściwości kwasu migdałowego i pozwól mu wyeliminować problemy skórne takie jak zmarszczki czy przebarwienia. Dzięki temu Twoja skóra stanie się zdrowa, promienna i pełna blasku, a Ty każdego ranka z zadowoleniem będziesz patrzeć w lustro.