Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Retinol – witamina młodości

Retinol – witamina młodości

mar 19, 2018

Witaminy mają fundamentalne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu człowieka. To one w znacznym stopniu wpływają na jego zdrowie, aktywność życiową i samopoczucie. Wiedza o istotnej roli witamin przekazywana była nam już w dzieciństwie. Jak uczyliśmy się przez znaną piosenkę „Wszyscy mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki”. Niestety, żyjąc w ciągłym biegu, wielu z nas zapomina o tym przekazie.

 Zachowaj umiar !

Jedną z witamin, która szczególnie powinna zainteresować dorosłych jest retinol, czyli podstawowa forma witaminy A. Jest ona składnikiem wysoce odmładzającym, zaliczanym do tzw. witamin młodości. Jeżeli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości tej witaminy, musimy liczyć się z brakiem apetytu, poczuciem zmęczenia, szorstką skórą, czy też łamliwymi włosami i paznokciami. Należy jednak pamiętać, że tak jak we wszystkim, tutaj także potrzebny jest umiar. Nie można przesadzić i doprowadzić do jej nadmiaru, który spowodować może negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Źródła witaminy A

Gdzie zatem można odnaleźć tę cudowną witaminę? Jej źródłem są chociażby warzywa i owoce tj. sałata, szpinak, marchew, dynia, brzoskwinia. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż zbilansowana dieta może okazać się niewystarczająca. Warto używać także kremów, balsamów, czy też maści, które można bezpośrednio zaaplikować na skórę i dzięki temu dostarczyć jej dodatkową porcję retinolu. Przez promieniowanie UV, ilość witaminy A w naszym organizmie znacznie się zmniejsza. W związku z tym, należy dbać o to, aby nie dopuścić do jej niedoboru.

Retinol - zobacz kosmetyki z retinolem

 Retinol – w czym może pomóc?

Retinol wyciąga pomocną dłoń osobom, które zmagają się z problemami skórnymi. Stosując preparaty z tą witaminą, jesteśmy w stanie:

  • podjąć walkę z trądzikiem,

  • regulować wydzielanie sebum,

  • wygładzić zmarszczki,

  • odmłodzić i ożywić cerę.

Witamina A jest składnikiem wszechstronnym. Dzięki niej możemy osiągnąć rewelacyjne efekty w postaci wygładzonej i zregenerowanej cery, nie narażając jej na podrażnienia.