Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Wazelina w kosmetyce

Wazelina w kosmetyce

lis 30, 2018

Wazelina jest dosyć rzadką, bezwonną, mazistą substancją wykorzystywaną przez kobiety na całym świecie. Tłusta pasta nie wchłania się przez skórę oraz błony śluzowe człowieka, dlatego też ich nie podrażnia. To jedna z głównych przyczyn powodujących, że wazelina tak chętnie wykorzystywana jest w kosmetyce.

Wazelina na popękane pięty

Najczęściej służy jako składnik maści leczniczych oraz środek zabezpieczający ciało przed szkodliwym działaniem czynników fizycznych. Ale do rzeczy – w czym konkretnie może pomóc nam ten uniwersalny produkt?

Po pierwsze, wazelina to sposób na suche i popękane pięty. Aby poprawić kondycję skóry stóp, warto posmarować je wieczorem grubą warstwą kosmetyku i założyć bawełniane skarpetki. Dzięki temu zabiegowi rano obudzisz się ze stopami delikatnymi i gładkimi w dotyku.

 

Wazelina jako uniwersalny składnik stosowany w kosmetyce

 

Wazelina sposobem na regenerację rzęs, ust i włosów

Oprócz tego, wazelina może stać się również sprzymierzeńcem Twoich rzęs. Przed snem nałóż ją na włoski, które staną się błyszczące i wzmocnione. Trzeci sposób na wykorzystanie wazeliny to pielęgnacja skórek wokół paznokci. Pasta sprawi, że zadry znikną, a skóra stanie się miękka i delikatna. Ponadto warto zaznaczyć, że kosmetyk odżywia rozdwojone końcówki włosów oraz pielęgnuje spierzchnięte usta i delikatną skórę pod oczami.

Jak widzisz, wazelina posiada szeroką gamę właściwości. Jednak mimo tego, że rzadko wywołuje podrażnienia, nie każdy powinien z niej korzystać. Składnik nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób z cerą trądzikową, mieszaną oraz tłustą, ponieważ może nadmiernie przetłuszczać skórę oraz zapychać pory.