Opis i recenzje dermokosmetyków firmy Neostrata

Uszkodzenia posłoneczne – jak z nimi walczyć?

Uszkodzenia posłoneczne – jak z nimi walczyć?

kwi 10, 2018

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Wszyscy cieszą się z możliwości ogrzania swojej skóry w promieniach słonecznych. Niedługo temperatury będą jeszcze wyższe, a wiele osób zamarzy o pięknej opaleniźnie.

Każdy potrzebuje słońca!

Nie podlega dyskusji, że słońce jest nam jak najbardziej potrzebne. Stymuluje syntezę witaminy D3, ma korzystny wpływ na odporność organizmu, a przede wszystkim poprawia nasze samopoczucie, dodając energii i motywacji do działania.

Uszkodzenia posłoneczne

Należy jednak pamiętać, że zbyt częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, może odbić się na naszym zdrowiu i urodzie. Niewystarczająca ochrona lub jej brak, doprowadzić mogą do uszkodzeń posłonecznych tj. przebarwienia, rumień, czy też zmarszczki. Poza tym, zbyt częste i długie opalanie lub korzystanie z solarium powoduje także fotostarzenie, które w najgorszym wypadku może doprowadzić do raka skóry.

Repaskin - Ochrona przeciwsłoneczna - SPF50 w sprayu

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jak zatem zachować młody wygląd, a przede wszystkim cieszyć się zdrowiem? Lecząc uszkodzenia posłoneczne stosuje się preparaty retinolowe, zawierające wit. E i C, czy też pochodne krzemu. Innym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie kosmetycznym, który oferuje zabiegi rozjaśniające, złuszczające oraz mezoterapię. Jednak lepiej zapobiegać zmianom skórnym niż je leczyć. Najprostszym sposobem na skuteczną profilaktykę jest oczywiście stosowanie kremów z filtrami UV.

Sesderma Repaskin Transparent Spray SPF50

Produktem godnym polecenia jest Repaskin Transparent Spray SPF50, zapewniający wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu, że zawiera on wysoki filtr, jest w stanie ochronić każdy rodzaj skóry. Ponadto, zawarte w nim enzymy naprawiają DNA, uszkodzone na skutek działania słońca.

Dodatkowym atutem kosmetyku jest z pewnością poręczna aplikacja. Preparat w formie sprayu sprawia, że jego stosowanie jest dużo wygodniejsze niż korzystanie z tradycyjnych kremów. Jakie korzyści można zatem osiągnąć przez stosowanie tego produktu? Są nimi przede wszystkim:

  • Ochrona przed destrukcją materiału genetycznego,
  • Naprawa DNA,
  • Ochrona przed fotostarzeniem.

Zadbaj o dobrą kondycję swojej skóry! Spryskanie ciała zajmie Ci zaledwie chwilę, a chroniona skóra odwdzięczy się pięknym, młodym i zdrowym wyglądem.